Čeprav bi se vsi radi izognili posegom na zobeh, ne gre vedno tako in včasih mora zdravnik vstaviti implantat. To ni boleče samo za vaše telo, običajno tudi za vašo denarnico. Kakovostno in ugodno delo izvajajo v kirurgiji Debevc, poglejte na www.kirurgija-debevc.si. V tem članku pa vam bomo pojasnili kako se vstavi implantat.
Seveda se je treba na to najprej pripraviti in sicer z zobozdravniškim pregledom, kjer kirurg preveri zdravstveno stanje v vaši ustni votlini ter možnosti vstavitve implantata. Temu seveda sledi rentgen čeljusti in pa izdelava načrta, ki ga stroka imenuje implantološki načrt. Seveda bo pred vstavitvijo implantata potrebno pozdraviti še vse morebitne težave in tegobe na drugih zobeh, obzobnih tkivih in v sluznici ustne votline, saj bi drugače bil vaš novi implantat ogrožen. Sama vstavitev se začne z anestezijo ali narkozo, saj je le tako možno neboleče vstaviti implantat. Po tem postopku bo kirurg pripravil ‘teren’ to je kostno ležišče in vanj privil zobni vsadek. S kirurškimi šivi bo nato zaprl dlesen. Po končanem postopku je seveda možna bolečina in oteklina. Proti temu si seveda pomagate s tableti, šive pa vam bodo odstranili dober teden po operativnem posegu. Samo celjenje traja tudi do pol leta, zato v tem času ne smete vsega ‘bremena grizenja hrane’ prenesti na stran, kjer se nahaja implantat, saj s tem tvegate nepravilno celjenje, bolečine ali celo kaj hujšega. Seveda so tudi pri temu posegu možni kakšni zapleti, ampak o tem ne bomo preveč govorili, saj ni pametno o tem razmišljati preden se lotite takšne operacije.
Seveda pa je implantat zelo koristna zadeva, kadar pride do izgube zoba, sploh pa v primeru, da pride do izgube več zob. Namreč po naravi nam je dano določeno število zob, vsak pa ima svojo funkcijo pri predelavi hrane, ki jo zaužijemo, zato je vsak od naših zob pomemben člen pri prebavljanju in metabolizmu zaužite hrane.